Mali Odkrywcy Żłobek i Przedszkole

Żłobek i Przedszkole „Mali Odkrywcy” jest placówką niepubliczną czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Pracujemy również przez większość wakacji (mamy 2 tygodniową przerwę urlopową) oraz w okresie ferii. 

W Żłobku i Przedszkolu „Mali Odkrywcy” mamy 2 grupy: jedną grupę żłobkową dzieci od 1 roku życia do 3 lat i jedną grupę przedszkolną dla dzieci w wieku od 2,5 roku do 4 lat. 

W przedszkolu pracuje nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz pomoc nauczyciela, a w żłobku trzech opiekunów- pedagogów. Jest też woźna oddziałowa. Jesteśmy jedyną placówką w Miliczu, w której pracuje psycholog. Placówka „Mali Odkrywcy” dysponuje dwiema salami, szatniami, łazienkami, kuchnią, pomieszczeniem gospodarczym oraz biurem. Wokół przedszkola znajduje się duży ogród z placem zabaw, w którym dzieci bawią się w sezonie wiosenno-letnim.

Młoda i wykształcona kadra pedagogiczna wspomaga rozwój emocjonalny dzieci zapewniając im poczucie bezpieczeństwa oraz uczy tolerancji i współżycia w grupie. Wyróżnia nas pełen profesjonalizm, nasza kadra pedagogiczna stale podnosi swoje kwalifikacje. Oferujemy najwyższy standard opieki nad dziećmi.


Jesteśmy otwarci na potrzeby dziecka, wymagania oraz oczekiwania dzieci i rodziców, przy jednoczesnej ich współpracy. Jesteśmy po to, aby otoczyć dziecko fachową opieką i przyjazną atmosferą. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego dziecka, do jego talentów, możliwości i tempa rozwoju, a także świetna rodzinna atmosfera. Wydobywamy twórczy potencjał i możliwości rozwojowe dziecka oraz staramy się wspierać rodziców w opiece i wychowaniu ich pociech.

Rozmawiamy dużo z rodzicami i zwracamy przede wszystkim uwagę na harmonijny rozwój dzieci, które uczęszczają do naszej placówki. 
Czas, jaki dziecko u nas spędza, poświęcony jest jego wszechstronnemu rozwojowi umysłowemu i fizycznemu, kształtowaniu wyobraźni oraz społecznej i emocjonalnej dojrzałości dziecięcej, uczymy koleżeństwa i zasad higieny. Budujemy w najmłodszych poczucie własnej wartości oraz pewności siebie, uczymy współdziałania w grupie i koleżeństwa, kształtujemy umiejętności ekspresji i rozumienia emocji, wprowadzamy w zabawach język angielski. Naszym podopiecznym proponujemy twórcze spędzanie czasu, rozwijając w nich umiejętności pozwalające im sprostać wymaganiom dnia codziennego.

Zajęcia oraz gry i zabawy edukacyjne prowadzimy przez cały dzień, pozwala to dzieciom na dużo lepsze przyswajanie wiedzy co znacznie ułatwia im później osiąganie przedszkolnych i szkolnych sukcesów.

Przez cały rok organizujemy wiele imprez okolicznościowych połączonych z występami dzieci, które rozwijają u dzieci umiejętności recytatorskie, aktorskie i muzyczne oraz budują w nich odwagę i poczucie pewności siebie.

Żłobek i Przedszkole wraz z firmą cateringową dostarczającą posiłki dla uczęszczających do naszej placówki dzieci dba o kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych a w dzisiejszym świecie pełnym alergii dostosowujemy dietę do indywidualnych potrzeb dziecka. Zapraszamy do naszej placówki także dzieci z alergiami pokarmowymi lub nietolerancją pokarmową. 

Rekrutację prowadzimy cały rok dlatego też informacje o tym, czy posiadamy wolne miejsca można uzyskiwać na bieżąco w siedzibie Żłobka i Przedszkola „Mali Odkrywcy” lub pod numerem telefonu: 503 691 875.

Serdecznie zapraszam Państwa do naszej placówki.

Pozdrawiam,
Monika PłatekDodaj komentarz


Dodaj

Komentarze

sara, Dodany: 04.03.2016, 08:12
Witam czy przyjmujecie 4-latki i jaki jest koszt miesieczny?

© 2013-2021 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl